WOLNE MIEJSCA


Informujemy, że posiadamy jeszcze wolne miejsca w najmłodszej grupie (2,5 - 3 lata)
 na rok przedszkolny 2018/2019

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w przedszkolu animacja

PIKNIK RODZINNYSerdecznie zapraszamy
 na Piknik Rodzinny organizowany przez PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK BAJECZKA 
oraz 
PRZEDSZKOLE POD DĘBAMI. 

Atrakcje dla dzieci będą darmowe, 
przekąski będą płatne.
 W razie niepogody piknik zostanie odwołany. 

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.


JADŁOSPIS MAJ 2018

JADŁOSPIS MAJ 2018

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Podobny obraz

Słoneczne i ciepłe dni zachęcają do wyjścia na dwór. Bardzo prosimy o zakładanie dzieciom lekkich okryć głowy i o ubieranie ich na tzw. cebulkę. 

Bo przedszkolak każdy wie, picie wody zdrowe jest


Podobny obraz

Konieczność regularnego nawadniania organizmu jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Dzieci są szczególnie narażone na odwodnienie, ponieważ np. w porównaniu z osobami dorosłymi tracą więcej wody przez powierzchnię skóry w stosunku do masy ciała, w dodatku rzadziej odczuwają pragnienie. 

Dlatego informujemy, iż w przedszkolu i żłobku każde dziecko ma dostęp do wody (oprócz napojów do posiłków). Nauczyciele dbają o to, by dziecko się nie odwodniło i podają wodę, nawet w przypadku braku odczuwania pragnienia. 

Bardzo prosimy o nie przynoszenie napojów do przedszkola, a zwłaszcza pozostawiania ich w szatni. 

ZWIEDZAMY KRAJE EUROPY: DANIA


Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

18. 04. 2018r. poznaliśmy zwyczaje i kulturę Danii. Na początku przywitaliśmy się słowami "God dag!", następnie odnaleźliśmy dany kraj na mapie i zobaczyliśmy ciekawe zdjęcia. Nasze dzieci bardzo zainteresowały opowieści o żeglarzach i wojownikach duńskich - Wikingach. Poznaliśmy postać sławnego bajkopisarza H. Ch. Andersena. Nie zabrakło również opowieści i oglądania folderów z Legolandu. Na koniec każda grupa pomalowała swoją postać ze słynnych klocków lego i pożegnaliśmy się słowami " Farvel!". 

DZIEŃ ZIEMI


26. 04. 2018r. (czwartek) o godz. 9.00 
w tym dniu, w szczególny sposób zadbamy o czystość naszej planety. 

Podobny obraz

Prosimy, aby w tym dniu dzieci ubrały się w kolorze zielonym i przyniosły do przedszkola rękawiczki jednorazowe

ZWIEDZAMY KRAJE EUROPY: IRLANDIA


Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

We wtorek 27 marca obchodziliśmy  Dzień św. Patryka- irlandzkie święto narodowe i religijne. Obowiązującym kolorem tego dnia był zielony nawiązujący do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizujący koniczynę. Dzieci ubrane na zielono,  wyruszyły na spotkanie z irlandzkim skrzatkiem „Leperchaun”. Zabawy nawiązywały do cyklu spotkań z kolorami. Leperchaun Ukrył na końcu tęczy garnuszek ze złotem i smakołykami. Żeby dostać się do skarbu dzieci musiały wykonać rozmaite tęczowe zadania. Każdy przedszkolak wykonał maskę krasnala i przy jej pomocy mógł na chwilę zamienić się w skrzata  Leperchaun. Nie mogło też zabraknąć skocznej irlandzkiej muzyki, przy dźwiękach której roześmiana gromadka zakończyła zabawę.  

Dzień św. Patryka upłynął nam bardzo radośnie!

POWITANIE PANI WIOSNY

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Dzieci  podlewały   wiosenne  kwiaty – żonkile, hiacynty i  cebule, z  których  wyrastał  szczypiorek.  Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.
Witając wiosnę,  21  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Wiosenny  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony lub żółty  strój  i  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę. Rano  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  wyszły nad rzekę, żeby zatopić Marzannę i wspólnie  powitać  Panią  Wiosnę. Podczas  spaceru dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  głośnymi  okrzykami. Jakież  było  ich  zdumienie  i  radość,  gdy  pojawiła  się  Zielona  Pani  Wiosna. Oznajmiła  dzieciom, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie  i  w  pogodzie,  i  zaprosiła  dzieci  na  wiosenny  spacer.  Wszystkie  przedszkolaki  razem  z  Panią  Wiosną  przemaszerowały  barwnym  pochodem do przedszkola. Mamy nadzieję, że Wiosna zagości u nas na długi czas. 

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

ZWIEDZAMY KRAJE EUROPY: FRANCJA


Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

Francja to wspaniały kraj pełen fantastycznych zabytków, przyjaznych i bardzo otwartych mieszkańców i wyjątkowej kuchni. Dla nas Polaków Francja kojarzy się przede wszystkim z niesamowitą i romantyczną stolicą kraju - Paryżem oraz modą.  Z Francji wywodzą się też znakomici artyści i modowi prekursorzy. I właśnie te przesłanki kierowały nami, aby wpisać Francję jako kolejny przystanek w podróży po Europie. Do tego pięknego kraju wybraliśmy się 21 lutego. 
Dzieci zapoznały się z kuchnią francuską i jej tradycyjnymi potrawami, mogły delektować się koreczkami winogronowo - serowymi. Po wspólnym francuskim biesiadowaniu przyszedł czas na edukację o symbolach Francji. Oczywiście w pogadance nie zabrakło informacji o Wieży Eiffla, Sekwanie, Lazurowym Wybrzeżu i wielu, wielu innych. Konstruowaliśmy także Wieżę Eiffla z kubeczków, co było nie lada wyzwaniem. Nasza wieża składała się aż z 13 pięter i była naprawdę wysoka!  Kolejną atrakcją tego dnia było wykonanie pracy plastycznej. Każdy z nas zamienił się w projektanta mody i wspólnie mogliśmy stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Był czas na piosenkę i taniec francuski. Ten  dzień zakończył się francuskim obiadem – tylko palce lizać.

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

Walentynkowy Bal Karnawałowy


WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

 JAK CO ROKU W KARNAWALE

             


Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.


Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas 13 lutego. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona czerwonymi balonami i serpentynami. Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Bal odbył się w cudownej atmosferze , wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy pięknej muzyce. Taka zabawa odbywa się w naszym przedszkolu co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia szczególnie dla tych najmłodszych.

Dzień Babci i Dziadka


Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery był obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury był to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawił wszystkim ogromną radość i wywołał uśmiech na każdej twarzy. 
Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Na początku przypomniano jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.
Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.


DZIĘKUJEMY!


Wychowawczynie grup przedszkolnych serdecznie dziękują Mamusiom:

Sylwia Nycz
Katarzyna Wiśniowska
Karolina Woszczyk
Monika Ryłko
Agnieszka Zaręba
Shushan Martirosyan
Żaneta Raj
Agnieszka Kowalska
Honorata Maciejczyk
Karolina Banaś
Sonia Jurek
Agnieszka Mreńca
Katarzyna Adamus
Anna Duława
Aleksandra Chwałczyńska
Marzena Zaręba
Patrycja Siwek
Monika Kozak
Edyta Kobiałka
Katarzyna Tułodziecka
Lucyna Sokół
Izabela Bułaś
Arletta Marczyńska
Elżbieta Markwat

 za upieczenie ciast na uroczystość Dnia Babci i Dziadka. 
Podobny obraz

Magiczna skrzynka....

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

Kamishibai to niezwykle oryginalne połączenie książki ilustrowanej z teatremMały Teatr Ilustracji stanowi alternatywę do wszechobecnej techniki, rozrywek które dostarczać muszą coraz silniejszych wrażeń odpornej na wszelkie subtelności widowni. Chcemy pobudzić wrażliwość małych i dużych odbiorców, która bywa bardzo przytłumiona krzyczącymi zewsząd reklamami oraz zmieniającymi się z ogromną prędkością obrazami. Dlatego grupę Smerfów i Gumisiów odwiedziła nasza Pani bibliotekarka z przedstawieniem pt. "Moje ręce". Przedszkolaki miały okazję wzięcia udziału w zabawach wyciszających, ruchowych i skupiających uwagę na magicznym pudełku. Serdecznie zapraszamy nasze dzieci wraz z rodzicami do odwiedzenia biblioteki w Nowej Wsi i wypożyczeniu książek, oraz zbierania punktów :) 

ZWIEDZAMY KRAJE EUROPY: WŁOCHY


Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

26. stycznia wybraliśmy się w „podróż do Włoch”. Dzieci poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju. Flaga i kształt Włoch nie były obce maluchom. Przedszkolaki również osłuchały się z włoską muzyką, miały okazję zatańczyć do tradycyjnej włoskiej melodii „Tarantela”, czyli taniec pająka, skosztować tradycyjnych, włoskich potraw i deserów oraz zagrać w popularną wśród włoskich uczniów zabawę. Dzieci z ciekawością oglądały również pamiątki przywiezione z Włoch (między innymi wenecką maskę i wachlarz). Ponad to dzieci słuchały znanej bajki włoskiego autora Carla Collodi „Pinokio”. Ten dzień dostarczył nam wiele miłych wrażeń!

Czujnik Stężenia Pyłów

Miło na poinformować że na budynku przedszkola i żłobka zainstalowaliśmy czujnik stężenia pyłów dzięki, któremu będziemy mogli na bieżąco monitorować jakość powietrza w naszej okolicy. 
Więcej informacji dostępnych jest pod poniższym linkiem.

Oprócz monitoringu online o stanie powietrza będą nas informować kolorowe diody przy głównym wejściu do placówki.


http://looko2.com/tracker.php?lan=&search=2C3AE834E708

ZWIEDZAMY KRAJE EUROPY: FINLANDIA


19 grudnia przybył do nas gość specjalny z Finlandii. Tego dnia ponownie odwiedził naszą placówkę Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Po obejrzeniu listu prosto z Finlandii przywitaliśmy długo oczekiwanego gościa. Zabaw z naszym Świętym Mikołajem nie było końca. Zimowe tańce, bitwa na śnieżki, zaprzęg reniferów, to tylko niektóre atrakcje, w których dzieci brały udział. Na koniec każda grupa zrobiła długi łańcuch, który udekorował brodę Mikołaja, a w nagrodę dzieci dostały słodki, mikołajkowy poczęstunek. 

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

Zdjęcie użytkownika Justyna Kozieł.

PODZIĘKOWANIE"Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. Wsparcie ze strony rodziców, życzliwość, akceptacja planów i zamierzeń to ogromna pomoc w kształceniu i wychowaniu naszych dzieci"


Dzieci z grupy Gumisie, serdecznie dziękują 
mamie Emilki Zaręba, Pani Marzence Zaremba, za materiały, zaangażowanie, oraz za pomoc w przygotowaniu stroików świątecznych. 
Podobny obraz

ZDROWO JEMY ZDROWO ROŚNIEMY


Żłobek i Przedszkole ,,Bajeczka’’ w ogólnopolskim programie ,,Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.
Program „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” jest efektem współpracy Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. Komeńskiego, Fundacji Nutricia, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, Instytutu Matki i Dziecka i Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Celem programu jest wzrost świadomości na temat roli żywienia we wczesnym okresie życia wśród pracowników żłobków i przedszkoli oraz rodziców, promowania zrównoważonej diety oraz kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych.


Jednym z punktów programu są warsztaty dla pracowników obejmujące tematykę z zakresu psychologii żywienia, zachowań przy stole, jak również poruszające kwestię cukru, soli czy tłuszczu w diecie. Nie brakuje również informacji na temat tak powszechnie występujących alergii pokarmowych, niedoborów składników odżywczych czy chorób dietozależnych, które w ostatnich latach stały się plagą naszego kraju.


Pracownicy kęckiego przedszkola i żłobka z wielkim zaangażowaniem wspólnie z edukatorem żywieniowym poruszają tematykę żywienia dzieci, poszukują odpowiedzi na różne pytania
z zakresu żywienia układają przepisy na zdrowe desery ,,bez cukru”. Na zajęciach z dziećmi budują najnowszą piramidę żywienia, pokazując jak ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju żywności, dzielą się swoim doświadczeniem poprzez prowadzone rozmowy oraz wracają do czasów szkolnych odrabiając zadania domowe, uczą dokonywać dzieci prawidłowych wyborów pomiędzy: słodkim batonikiem a soczystym jabłkiem, sokiem owocowym Kubuś a wodą mineralną.


Na warsztatach zostały poruszone problemy m.in. prawidłowego układania jadłospisów dla dzieci w przedszkolu, cukru i soli w diecie. Kadra placówki z wielkim zaangażowaniem
i zainteresowaniem bierze czynny udział w tematyce otyłości, neofobii chcąc pomóc dzieciom z tymi problemami.

Należy też wspomnieć, że oprócz warsztatów kolejnym z punktów programu jest analiza jadłospisu dekadowego, która wskaże, jakie zmiany wprowadzić, by żywienie w żłobku i przedszkolu dostarczało wszystkie potrzebne składniki odżywcze ciekawym świata przedszkolakom oraz aby jedzenie w przedszkolu było przyjemnością - ,,niebem w gębie”.


Niepubliczne przedszkole i żłobek ,,Bajeczka” to jedyna placówka w Kętach, która bierze udział
w programie ,,Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” i przyczynia się do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych u małych dzieci.


Więcej o programie można dowiedzieć się na stronie internetowej www.zdrowojemy.info.


Edukator żywieniowy
inż. Damian Blachura

ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY

Podobny obraz
W trosce o nasze dzieci, placówka wzięła udział w ogólnopolskim programie "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy". Celem programu jest edukacja personelu przedszkola i żłobka w zakresie prawidłowego żywienia najmłodszych. Codzienne wspieranie zdrowych nawyków żywieniowych oraz dostarczenie najnowszej wiedzy z zakresu żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. 


NUMERY KONT DLA WPŁAT RODZICÓWPRZEDSZKOLE

ING BANK ŚLĄSKI

08 1050 1113 1000 0091 4380 2503


ŻŁOBEK

ING BANK ŚLĄSKI

75 1050 1113 1000 0090 9760 6405

OZONOWANIE

ozonowanie com logo

NAJBEZPIECZNIEJSZA METODA W NASZYM PRZEDSZKOLU I ŻŁOBKU! 

       Przedszkola, żłobki i szkoły to miejsca, w których często mnożą się bakterie i wirusy przez co dzieci bardziej narażone są na różnego rodzaju infekcje. Wirusy i bakterie mogą znajdować się w powietrzu, na wyposażeniu sal i w zabawkach.

       Nasze przedszkole i żłobek używa generatora ozonu, szczególnie w okresie wzmożonej zachorowalności dzieci.  Ozon napotykając na rozmaite zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu wchodzi z nimi w reakcję chemiczną powodując ich utlenienie. W ten sposób niszczonych jest wiele niepożądanych substancji. Pozostały po procesie ozon rozpada się samoczynnie z powrotem do tlenu.
Czyszczenie pomieszczeń z zastosowaniem ozonu jest dużo bardziej efektywne, niż tradycyjne z zastosowaniem środków chemicznych. Ozonowanie nie pozostawia skutków ubocznych ani też nie powoduje reakcji alergicznych.

Urządzenie gwarantuje:
- ograniczenie występowania alergenów i roztoczy;
- ograniczenie występowania wirusów i bakterii;
- pozbycie się wszelkich nieprzyjemnych zapachów.